Imádnivaló japán sajttorta

2010-03-06

sponsored links

  

Sima piskótakarikának néztem elsõre ezt a süteményt, aztán mint kiderült sajttorta, és talán nem is tûnik túl bonyolultnak az elkészítése. Pici 22 cm-es csatos formában sütöttem, ahogy a recept írja. Nyilván egy ennél valamivel is nagyobb formában sütve jóval laposabb lesz a sütemény, szóval szerintem  itt kivételesen  fontos a méret.
Egy magasra nõtt, remegõs, lágy,  spongyaszerû tészta lett belõle. Az oldala szép világos maradt, ami valószínûleg a vízfürdõben való sütésnek betudható, a teteje pedig zsemleszínû. Ez az én sütõmnek bizony nagy megpróbáltatás lehetett, mert annyira megbízhatatlan egy jó ideje, hogy az is csoda, hogy ilyen lett amilyen. Épphogy 150 fokra állítottam, de inkább még ez alá egy kicsivel, mert minden olyan hamar megég benne, hogy még nézni se tudok olyan gyorsan. Finom lett szerintem nagyon, de szinte ordít egy kis gyümölcs után, legyen az lekvár, öntet vagy friss erdei gyümölcs. Az eredetivel ellentétben, (ahol úgy látom, mintha valahogy elválna  egymástól a krémsajtos és a piskótás réteg) nálam teljesen homogén lett a tészta, olyasmi, mint egy ruganyos piskóta, csak éppen krémsajjtal dúsítva. Így készült:

Japán sajttorta

  • 25 deka Philadelphia krémsajt 
  • 5 deka vaj
  • 100 ml tej
  • 14 deka cukor
  • 6 tojás szétválasztva
  • fél mokkáskanál borkõsav
  • 6 deka liszt
  • 2 deka étkezési keményítõ
  • fél citrom leve
  • reszelt citromhéj (csakis kezeletlen bio citrom héját használni!)
  • 1 csipet só
Habüstbe teszem a krémsajtot, a vajat és a tejet. Egy edénybe vizet teszek melegedni, ráteszem a habüstöt és kevergetve összeolvasztom a hozzávalókat. Amint ez megvan, hûlni hagyom a krémet.

Egy 22 cm-es kapcsos tortaformát sütõpapírral kibélelek és kívülrõl 2 réteg alufóliával körbetekerem. Egy magasabb tepsibe kb. 3 ujjnyi vizet engedek és a sütõbe tolom. Hõlégkeverésnél kb.150°C-ra állítom a hõmérséletet.

A tojások sárgáját a citromlevet és a citromhéjat  a kihûlt krémbe keverem, majd 2-3 részletben beleszitálom a borkõsavval és keményítõvel elkevert lisztet, majd a mixer legalacsonyabb fokozatát bekapcsolva csomómentesre beledolgozom.

A tojásfehérjét egy csipet sóval és a cukorral kemény habbá verem és óvatosan a krémbe forgatom.  A tojásfehérjét nem szabad "túlverni", mert sütés után összeeshet a sütemény.

A masszát a tortaformába öntöm, és  óvatosan a vízfürdõbe ültetem, (nagyjából a feléig érjen a víz)  és kb. 60 perc alatt készre sütöm a süteményt.  A  sütõ ajtaját közben tilos nyitogatni!
A kész süteményrõl azonnal lefejtem a csatos forma oldalát és a fóliát, és nagy ügyetlenkedés közepette még melegen átemelem egy tányérra, aztán fényképezés közben észrevétlenül elcsemegézem a negyedét.

A sütõ teljesítményét itt nagyon figyelembe kell venni, figyelni kell, esetleg lejjebb tekerni, vagy növelni a hõmérsékletet. Alsó-felsõ lángnál szerintem 165°C lehet az ideális sütési hõmérséklete ennek a süteménynek.  Nem vártam meg míg kihûl, megvágtam langyosan, de szerintem biztos nem árt se az ízének, se a külsejének, ha legalább néhány órán át pihen.



...és még néhány morzsa:

 




Folytats a blogon ... www.macikonyha.com/2010/03/imadnivalo...

sponsored links

Keres?s