Bolondított raguleves

2009-12-13

sponsored links

A vasárnapi ebédrõl nekem mindig a mama féle húsleves jut eszembe, de mivel ad1: nincs 50 évnyi tapasztalatom fõzés terén, ad2: nem található a hûtõmben egy egész tyúk, ezért maradtam az egyszerûbb, de mégis nagyon finom raguleves elkészítésénél. Hogy miért bolondított? Talán pont az egyszerûsége miatt: nincs benne sáfrány, sem más puccos fûszerek, mégis isteni leves!! Lássuk hát, mit kell venni a kisboltban hozzá:

-2 db sárgarépa

-1 db fehérrépa

-3 közepes fej gomba

-egy csokor petrezselyemzöld

-25 dkg csirkemell (fél cicinek felel meg kb. :))

-egy kis fej vöröshagyma

-200 ml-es fõzõtejszín

-2 evõkanál étolaj

-só, bors

 

Elkészítés:

Legelsõ feladatunk az, hogy minden zöldséget készítsünk elõ, azaz pucoljuk meg a répát és karikázzuk fel vékony szeletekre. Arra figyeljünk, hogy lehetõleg egyformák legyenek a darabok, mert így elkerülhetõ az, hogy az egyik része szétfõjön, a másik pedig nyers maradjon. Ugyanezt kell megtennünk a fehérrépával is. A gombát én úgy szoktam "felkészíteni" a fõzésre, hogy elõször megmosom, aztán megpucolom az egészet, van aki ez utóbbit kihagyja. Ezt is vékonyra kell szelni. Végére maradt az utálatos hagyma. Én sírtam, megint. Minden praktikát kipróbáltam már az úszószemüvegen kívül, de egyszerûen mindig megríkat ez a fránya zöldség. :) Na de ez sem állíthat meg minket abban hogy ragulevest együnk ebédre, szóval vizet a szájba, kést a kézbe, és harcra fel! Apróra hölgyeim és uraim, nem lazsálni!! :)

A hús következik: kb. félujjnyi darabokra kell szeletelni, minél kissebbek, annál hamarabb megfõnek.

Mindezek után kezdõthet a fõzés érdemi része. Egy közepes lábast felteszünk a gázra, benne az olajjal, majd amikor az felforrósodott, beledobjuk a hagymát és pirítjuk pár percig, üvegesre, azaz amíg kicsit kezdi elveszteni a fehérségét, és átlátszóbb nem lesz. Ezt én sem szoktam tudni pontosan, mikor következik be, de ha már valamelyik hagymaszelet kezd megbarnulni, akkor már tuti jó, sõt...:)

A husi-szeleteket is beletesszük, és addig pirítjuk, míg el nem kezd fehéredni. Ekkor jöhetnek a zöldségek. Azokat is megpirítjuk sûrû kevergetés mellett, és úgy 4 perc után felöntjük vízzel. Amennyi a lábosba fér, kb másfél-2 literrel.

A legrosszabb rész következik, az éhesen várakozás...egy fél óra múlva megnézhetjük, hogy a zöldségek, illetve a hús megfõtt-e már, ha puha mindegyik, akkor vehetjük elõ a tejszínt. Kiöntjük egy tálkába, belekanalazunk két evõkanálnyi levest, és elkeverjük, azért hogy átvegye a hõmérsékletét és ne csapódjon ki. Miután ezzel megvolnánk, belekeverjük a levesbe.

Az ízesítés: fõvés közben tegyük bele a sót, borsot, ízlés szerint, azaz kóstolgassuk. Azért nem írok mértékegységeket, mert a víz mennyiségétõl függ az, hogy mennyi fûszer kell bele. A sót ne sajnáljuk, mert a tejszín és a zöldségek felszívják!

Végül pedig miután már fehér a levesünk, jöhet a kedvencem: a petrezselyem, amit elõzõleg apró darabokra vágtunk. Egyszer megvárjuk míg felforr, és KÉSZ is!! :) 6 tányér leves lesz belõle.

Ui: Köszönet a címért Timonak! :)

Elkészítési idõ: 90 perc

Ár: kb. 1000Ft

Nehézség: Könnyû

 

Megosztom Facebookon! Megosztom iWiWen! Megosztom Twitteren! Megosztom Google Buzzon! Megosztom Google Readeren! Megosztom Tumblren!


Folytats a blogon ... kuktakukac.blog.hu/2009/12/13/bolondi...

sponsored links

Keres?s