Éva halmai
sponsored links
Az elnevezés tényleg olyan pajzán, mint amire gondol az ember. Ez bizony egy párosával készülõ, fél almácskákat magába rejtõ édes és egészséges sütemény.
Ezzel a sütivel bioboltban találkoztam elõször, és nagyon-nagyon szeretem. Ellenben piszok drága, és amikor a túrós-almás pitét készítettem, rájöttem, hogy annak a tésztája valószínûleg ehhez is tökéletesen fog passzolni. Így születtek az én "Éva halmai"-m. (o;A tészta teljesen megegyezik, de ezt mindig grahamliszttel készítem. És általában az szokott a menet lenni, hogy a tésztát a pite készítésekor gyúrom le, majd a lefagyasztott második adagból lesznek a halmok késõbb.
De azért emlékeztetõnek leírom a receptet is. A tésztához az alapanyagokat egy tálba öntjük és összegyúrjuk: 20 dkg grahamliszt, 5 dkg finomliszt, 25 dkg túró, 25 dkg margarin, 10 dkg cukor és egy tojás.
Picit ragacsos tésztát kapunk. Hûtõben pihentetjük, majd négy részre osztjuk.
Kettõ keményebb húsú almát félbevágok, magházát kivágom, héját levágom, és bedörzsölöm fahéjjal. Utána átkenem mézel is, majd fogpiszkálóval megdöfködöm, hogy a mézes fahéj mélyebbre is kerüljön. Így érlelem kicsit.
A tésztát kézzel jó tenyérnyire nyújtom úgy, hogy a közepe mindig kicsit vastagabb legyen. Az almát magházzal fölfelé rárakom, majd a tészta széleit az üregbe gyömöszölve egy cipót képezek belõle. (ezért kell a szélén vékonyabbnak lennie, itt úgy is sok tészta lesz) Sütõpapírral kibélelt tepsibe rakom a magházzal lefelé.
A többivel is ezt mûvelem, majd az egészet elõmelegített sütõbe teszem. Én szoktam rá tenni alufóliát is, de ez sütõtõl függ. Amikor az alja kezd pirulgatni, akkor leveszem, hogy a teteje is aranybarna legyen. Igazából akkor szoktam megsültnek nyilvánítani, amikor egyik-másik picit elkezd megrepedni alul, és a mézes almalé elkezd kicsurogni.
A sütõpapíron hûtöm ki, akkor a kifolyt lé finom fényes mázt fog csak a szélére húzni. Melegen könnyen szakad a tészta!
Több napig eláll, isteni reggeli vagy uzsonna lesz belõle. És szerintem még egészséges is. (o;