Április bolondja

2012-04-01

sponsored links

Honnan tudjuk, hogy bolondok napja van? A munkába beérve csak úgy nyúlunk kilincshez, ha elõtte megbizonyosodunk róla, hogy nincs fogkrémmel, cipõpasztával bekenve. Mielõtt a székre leülünk, belesünk a székpárna alá, nem-e helyezett valaki alá pukipárnát? A kávéba elõször a kisujjunkat lógatjuk, majd megízleljük, nem-e kavart bele egy vicces kedvû kollega vagy kollegina citromsót?

Az április tréfálkozásnak régi idõkre visszavezethetõ hagyománya van. Az egyik elsõ, szándékos ugratás XIV. Lajos francia király udvarában történt. A király fia, Toulouse grófja, egy márki ruháját varratta össze éjjel. A reggel öltözködni óhajtó nemes aztán ijedten látta, hogy nem mennek rá a ruhái. A beavatottak nem bírtak szörnyülködni, né, hogy megpuffadt a márki! A rémült urat az orvos is megvizsgálta, aki késõbb receptet írt a márki számára, melyen ez állt: "végy egy ollót és vágd fel a mellényed".

A magyar néphagyománynak is megvannak a maga kis tréfái. Szokás volt ezeken a napokon ártatlan ifjúkat a boltba szalasztani szúnyogzsírért, libatejért, trombitahúrért, vagy esernyõmagért.

Egy 1864-es program szamárkiállításra invitálta a kedves érdeklõdõket, akik a helyszínen megjelenve egyre türelmetlenebbül várták az állatok megjelenését, egészen addig, míg végül valaki bekiáltotta a híres "április elsejét", ráébresztve az ...


Folytats a blogon ... eveskozben.blogspot.com/2012/04/april...

sponsored links

Keres?s