Várvédõ Olivér
sponsored links
Ugyan a farsang idõszakának már vége van, nekem csak most van idõm, hogy írjak pár sort Olivér farsangjáról. Várvédõ harcos jelmez kapott, idén nem én készítettem. A várvédõ harcos jelmez egy fekete-piros ruhából és egy "fejfedõbõl" állt. Apukájától kapott még egy bárdot és egy pajzsot is (természetesen puha gumiból), amivel teljes lett a felszerelése.
Legalábbis így gondoltuk mi. Olivér viszont a farsang elõtti este közölte velünk, hogy neki címer is kell, mert a középkori harcosoknak volt címere. Akkor már tudtam, hogy nem egy laza esténk lesz. Addig magyarázott és kérdezgetett a címerekrõl, amíg Apja adott neki egy könyvet címerekrõl. (Akit részletesebben érdekel a téma, Bertényi Iván szerkesztésében kiadott A történelem segédtudományai címû könyvet nézegettük meg. A címertan (heraldika) a címereket vizsgáló tudomány. A címer a középkori fegyverhasználaton alapuló olyan, legtöbbször pajzs alakú jelvény, szimbólum, amelyet magánszemélyek vagy testületek megkülönböztetõ jelként használhattak vagy használhatnak. Szöveg forrása: A történelem segédtudományai 216. oldal).
Ezt nézegette jó sokáig, olvasnunk is kellett belõle, majd kitalálta a tutit. Õ fogja saját magának megtervezni a címerét. Hiába gyõzködtem, hogy egyszerûbb lesz, ha gyorsan kinyomtatok egy címert "gugli" barátunk segítségével, de õ ragaszkodott a saját tervezésû címerhez.
Papírt és filcet ragadott és meg is tervezte a kis címerkéjét. Fogalmam nincs miért éppen tûz motívumokat rajzolt és ...