Vendégposzt #2: Café Cinnamon zöld teás, fehér csoki mousse-os tortája

2011-02-26

sponsored links

Megkértem Café Cinnamont - japán zöld teás süti receptjeitõl megihletve, - hogy írjon egy vendégposztot a Tealeveleknek. Nagy örömömre el is fogadta a felkérést, és a recept, amit ezúton is köszönök, a maccha-, és fehér csoki mousse-os torta! Nézzük tehát az izgalmas teás vendégposztot egy lelkes chéftõl, aki rajong az ázsiai konyháért!

 - A fehér csoki és a zöld tea csodálatos találkozása - 

Bár egyre nagyobb választékban kaphatók a világ legkülönbözõbb termõhelyeirõl származó teák, mégis gyakran nehéz elszakadnunk a mi kis ?magyar létünktõl?, megszokott ízvilágunktól. Sokak számára az is formabontó és meglepõ ötletnek tûnhet, hogy a teát nemcsak italként fogyaszthatjuk, hanem ?például ? desszertek ízesítõjeként igazán különleges ízekkel lephetjük meg azokat, akik nyitottak az újdonságokra.
 
A teák között nagy kedvenceim a japán zöld teák. Általában minden zöld teát szeretek, de a japán termõhelyrõl származókban van valami leírhatatlan, definiálhatatlan íz, ami minden japán zöld teában ott van valahol, viszont más zöld teákban nincs. Nem tudom megfogalmazni, hogy milyen ez az íz. Csak annyit tudok rá mondani, hogy finom. Szeretem ezt az ízt hidegen, melegen és édességekben is. Japánban volt szerencsém nagyon sokféle zöld teás (macchás) desszertet megkóstolni, és annyira megszerettem, hogy itthon is készítek néha zöld teás süteményeket. Az alábbi tortát ajánlom mindenkinek, aki valamilyen nem túl édes, de mégis különleges desszertre vágyik. (Nemcsak íz, de esztétikai élményt is nyújt egyben!)
 

Maccha-, és fehér csoki mousse-os torta

(1 db 18 cm-es torta)
 
 
Az, hogy a torta 3 rétegbõl áll, senkit ne riasszon el, mert egyáltalán nem nehéz elkészíteni. Csak a legalsó részt kell sütni, mert az egy zöld teás (macchás) piskóta. Hûlés közben a piskóta kicsit ?összemegy?, ezért ha lett volna pl. 20 cm átmérõjû tortaformám, tutira abban sütöm és miután kihûlt, méretre vágtam volna, de így sem lett rossz!
 
Hozzávalók:
 
A piskótához:
  • 2 tojás
  • 50 g liszt
  • 40 g porcukor
  • 3 cl tej (30 g)
  • 20 g olvasztott, langyos vaj
  • 5 g maccha (1 teáskanálnyi) 
  1. A tojások sárgáját és a cukor felét fehéredésig keverem, majd lassan hozzácsurgatom a langyos vajat és azzal is jól elkeverem.
  2. A tojás fehérjét és a cukor másik felét kemény habbá verem
  3. A sárgájához szitálom több részletben a macchával elkevert lisztet és a fehérjék kemény habját is óvatosan a sárgájához keverem.
  4. 170 fokra elõmelegített sütõben megsütöm, majd hagyom kihûlni. 
A fehér csokis mousse-hoz:
  • 1,5 dl tejszín
  • 90 g fehér csokoládé
  • 2 tojás fehérje
  • 5 cl tej (50 g)
  • 1 ek. víz
  • 3-4 g zselatin (1 púpozott teáskanálnyi)
 
  1. A vízben feloldom a zselatint.
  2. A 2 tojás fehérjét kemény habbá verem.
  3. 2,5 dl tejszínt felverem (nem baj, ha nem lesz kemény, a magyar tejszínbõl amúgy sem nagyon lehet kemény tejszínhabot verni. Egyszerre verjük fel a 2,5 dl tejszínt, majd kb. 1,5 dl-t vegyünk ki, ez kell a fehér csokis részhez. A maradékot a zöld teás mousse-hoz használjuk majd fel.)
  4. Felmelegítem a tejet, majd beletördelem a fehér csokit és felolvasztom, közben kevergetem és vigyázok, hogy ne égjen le, majd a tejes-csokihoz keverem a vízben feloldott zselatint.
  5. Ha már a csokis-tej kihûlt, óvatosan hozzákeverem a tejszínhabot, majd a habbá vert tojásokat.
  6. Az 5. pontban leírt keveréket a tortaformába helyezett, hideg piskótára öntöm és beteszem a hûtõbe!
Miközben a fehér csokis mousse keményedik, elkészítem a maccha mousse-t. Ez lesz a legfelsõ réteg a tortán.
 
 
A maccha mousse-hoz:
  • 1 dl tejszínhab, habbá verve (a fehér csokis mousse-nál már felvertük!)
  • 2 tojás sárgája
  • 20 g cukor
  • 5 g maccha (+1-3 ek víz a maccha feloldásához)
  • 8 cl tej (80 g)
  • 3-4 g zselatin
 
  1. A 2 tojás sárgáját a cukorral habossá keverem.
  2. Egy lábosba szitálom a macchát, majd hozzákeverek 2 ek. vizet és apránként a tejet. Alacsony lángon felmelegítem és kevergetem, hogy a maccha tökéletesen feloldódjon, majd a zselatint is a tejes-macchás keverékhez adom, majd langyosra hûtöm.
  3. A tejes-maccháshoz keverem a cukorral habossá kevert tojás sárgákat.
  4. A 3. pontban leírt masszához keverem a maradék tejszínhabot, az így kapott keveréket pedig a fehér csokis mousse tetejére öntöm, elsimítom és legalább 2 órára a hûtõbe teszem.
Díszítésként a torta tetejét megszórhatjuk még macchával, illetve díszíthetjük még tejszínhabbal (és menta levelekkel).
 
(Fontos! A tejszínhab igazi tejszínbõl legyen, ne hidrogénezett növényi olajból! Feltéve, ha nem vagyunk laktóz vagy tejfehérje érzékenyek, de abban az esetben a tejet is helyettesíteni kell valamivel.)
 
Ez aztán egy különleges torta! Próbáljátok ki! 
(Szöveg és fotó:
Café Cinnamon. Szívbõl köszönöm!)

 

Megosztom Facebookon! Megosztom iWiWen! Megosztom Twitteren! Megosztom Google Buzzon! Megosztom Google Readeren! Megosztom Tumblren!


Folytats a blogon ... tealevelek.blog.hu/2011/02/26/vendegp...

sponsored links

Keres?s