Vegán életmód ? Slow Budapest és az anti-határidõnapló + nyereményjáték

2017-11-09

sponsored links

A 2018-as naplók háromféle borítóval érkeznek…

Amikor a Slow Budapesttõl megkerestek az anti-határidõnaplóval és elolvastam, hogy mirõl szól a mozgalom célja, miért hozták létre a naplót, egybõl igent mondtam egy közös bejegyzésre és nyereményjátékra. Röviden a lényegük: “Szeretnénk megállítani az embereket egy pillanatra, hogy elgondolkozzanak azon, miért és hova rohannak, és hogy ez megéri-e nekik.” Nálam óriási probléma, hogy lassítsak, hogy foglalkozzak magammal, vagy, hogy inkább leüljek a gyerekkel játszani, a teregetést pedig hagyjam késõbbre. Ez az anti-határidõnapló biztosan segíteni fog abban, hogy lassítsak, hogy végiggondoljam egy napomat, egy hetemet, egy hónapomat. Nagyon szép és egyben cuki grafikákat készítettek hozzá… ma este, amikor már nem bírtam a fiúkkal, elõvettük, mint újdonságot és a grafikák alapján meséltem nekik, énekeltem vagy mondókákat mondtam, éppen azokat, amik eszembe jutottak a rajzok alapján. ?

A naplóban tanácsokat olvashatunk a lassuláshoz, minden hónapban lejegyezhetjük, hogy mi az, ami számít igazán, kikkel szeretnénk találkozni az adott hónapban, mi a heti mottónk. Ezenkívül a napló bemutatja az adott hónap ünnepeit (akár a farsangtól kezdve, Micimackó napjáig, a Föld napjáig, vagy a nemzetközi palacsinta napig). Minden hónapban bemutat három zöldséget, gyümölcsöt vagy magot, amit érdemes szezonálisan fogyasztani. A hónap lezárásaként pedig leírhatjuk, hogy milyen slow emlékeket viszünk magunkkal és mit kívánunk magunknak a következõ idõszakra. A naplóhoz tartozik két kis ív matrica is, amelyekkel színesíteni tudjuk a napjainkat! ?

A mai digitális világban számomra jó érzés kézzel papírra írni, meg újra visszatérni a kézzel fogható, finom papír illatú határidõnaplóhoz, amit évek óta már nem használok!

A slow mozgalom egyébként Magyarországon újdonság, de világszinten “…1986-ban indult el Olaszországból, a kezdetét egy olasz gasztroblogger, Carlo Petrini tiltakozásához kötik, aki az olasz kultúra egyik legfontosabb jelképénél, a római Spanyol Lépcsõknél egy gyorsétterem megnyitása ellen lépett fel. Ekkor még csupán az étkezés, a slow food volt a mozgalom fókuszában, innen ered az elnevezés is: egy mozgalom, ami a fast (food) ellen lép fel.”

A Slow Budapest alapítója, Krajcsó Nelli, a saját, túlhajszolt életére keresett megoldást, amikor találkozott egy, a nemzetközi slow mozgalomról szóló cikkel, ami hangosan üzente felé, hogy ?Lassíts!?. Csapatával a kezdetektõl arra keresi a választ, hogyan lehet a fogyasztói társadalomban, az információs túlterheltségben, és egy nagyvárosi környezetben egyensúlyt találni.

Nellivel készítettem egy mini interjút az anti-határidõnapló születésérõl. Aki pedig részt vesz az interjú után a nyereményjátékban, az növeli az esélyét annak, hogy tulajdonosa legyen egy 2018-as csodaszép anti-határidõnaplónak! ?

Mi az anti-határidõnapló?
Az anti-határidõnapló a Slow Budapest Magyarországon egyedülálló naplókoncepciója, ami segíti az embereket a mindennapi egyensúly megtalálásában, ahogy mi mondjuk, a lassításban. A benne lévõ vicces rajzok, kedves kérdések, matricák és a számos megállító és továbbmozdító tanács és emlékeztetõ kreatív ötleteket adnak a mindennapokban, tanítanak, és a slow felé vezetõ szemléletváltásban segítenek. Az anti-határidõnapló kidolgozásában egészségpszichológiai alapokat, a nemzetközi slow irodalmat és mindfulness technikákat használunk. Az anti-határidõnaplók belseje újrapapírra lett nyomtatva, ásványolajmentes, újratermelõdõ növényi olaj alapú környezetbarát nyomdafesték és karbonsemleges, zöld technológia felhasználásával. Anti-határidõnaplóink nyomtatásával idén 25 fát mentettünk meg a kivágástól.

Honnan, hogyan jött az ötlet, hogy elkészítsétek?
2014-ben azon gondolkoztam a csapatommal, hogy milyen jó lenne egy olyan dolgot létrehozni, amivel mindennap tudjuk az embereket inspirálni a lassításra. Határidõnaplót sokan használnak, jól meg lehet tölteni kedvességgel és játékkal, és mi már akkoriban is nagy hangsúlyt fektettünk az igényes vizuális megjelenésre, sok tehetséges grafikussal dolgoztunk együtt, ezért úgy éreztük, ebben a formában tudnánk a legjobban átadni a slow szemléletet az embereknek. És hogy miért lett anti-határidõnapló? Azért, mert a határidõnaplóba általában a stresszes, határidõs dolgokat írjuk csak le, de elfelejtjük a feltöltõ, pihenést hozó tevékenységeket vezetni benne. Mi az egyensúly megtartására emlékeztetünk, hogy az élet ne csak a határidõkrõl szóljon!

Kikkel dolgoztatok együtt a napló elkészítésén?
Ghyczy Dia és Máté Dani grafikusokkal dolgoztam együtt, akik ezt a komplex és több mint 3 hónapos munkát idén is nagyon jól megoldották.

Kiknek ajánljátok a naplót?
Bárkinek, aki arra vágyik, hogy teljesebben megélje a mindennapokat, szeret még papírra írogatni, és értékeli a színes vizuális világot.

Mi a Slow Budapest mozgalom célja?
A Slow Budapest célja a figyelem felhívása a túlhajszoltságra, és egy lassabb, egyensúlyra törekvõ életmód népszerûsítése. Hiszünk abban, hogy a lassítás nem luxus, nem a sebességrõl, hanem a jelenlétrõl, a tudatosságról és a mindennapi döntésekrõl szól. Szeretnénk átadni azt a szemléletmódot, hogy a felgyorsult világban is meg lehet teremteni az egyensúlyt.

Az anti-határidõnaplóról még többet itt olvashattok. Online megvásárolni pedig itt tudjátok A/5-ös és A/6-os méretekben és viszonteladó partnereknél.

“Nagyobb házunk van, de kisebb a családunk.
Nagyobb a kényelmünk, de kevesebb az idõnk.
Több a diplománk, de kevesebbet értünk.
Gazdagabb a tudásunk, de szegényebb az ítélõképességünk.
Több van szakértõkbõl, de tbb a problémánk is.
Több a gyógyszerünk, de szegény az egészségünk.
Elutaztunk a Holdra, és vissza, de nehezünkre esik átmenni az út túloldalára, hogy az új szomszéddal talákozzunk.
Számítógépeket építettünk, hogy több információt tárolhassunk, hogy több másolatot készíthessünk, mint eddig bármikor, de kevesebbet beszélgetünk.
Mennyiségben nagyok lettünk, de minõségben kicsik.
Egy olyan korban élünk, ahol az ételek gyorsak, de az emésztés lassú.
Ahol az ember hatalmas, de a karakter kevés.
Ahol a profit meredek, de a kapcsolatok sekélyesek.
Olyan idõk járnak, amikor sok van az ablakban, de kevés a szobában.”
(Dr. Bob Moorehead: Korunk Paradoxonja, 1998)

*****
NYEREMÉNYJÁTÉK!!!

Nyeremény: 1 darab anti-határidõnapló, amit a nyertes választhat ki magának (méret, borító)! Írjátok meg ide a bejegyzés alá kommentben, hogy ti mivel szoktatok lassulni, relaxálni, mit csináltok olyankor, amikor úgy gondoljátok, hogy muszáj megállnotok egy fél órára vagy egy órára!

Szabályok: A kommentelésen felül plusz pontokért lájkolhatjátok a Slow Budapest Facebook és Instagram oldalát (írjátok meg ezt is a kommentben, ha megtettétek). 2017. november 14-ig lehet játszani. Sorsolás a random.org-gal. Eredményhirdetés 2017. november 15-én. A nyertest emailben fogom értesíteni, majd a neve kikerül a blogra (ez a bejegyzés fog frissülni). A nyereményt a nyertesnek a Slow Budapest postázza magyarországi címre.


Folytats a blogon ... www.zizikalandjai.com/2017/11/vegan-e...

sponsored links

Keres?s