Természetes vagy bio ?
sponsored links
Most nem fõzök és nem is sütök. Kicsit arról írok ide, hogy hogyan és milyen módon táplálkozunk mi. Lehet persze, hogy amikor a gyerekek ezt olvasni fogják, már elavultak lesznek a nézeteim, de hátha nem! Hiszen már több, mint 20 éve élünk így. Menet közben természetesen gyûlnek az új infók és szokások, de a régieket soha nem likvidálom.
A leves számomra akkor kerül elõ, amikor tisztítókúrát kezdünk. Nem csinálunk nagy ügyet ebbõl és nem is drasztikus léböjt vagy vízkúrákkal gyötörjük magunkat. Ilyenkor minden napra teszek be levest. Kedvencem a rántott levesbõl induló, ám korántsem annak nevezhetõ leves. Kevés olíván megpirítok egy kis fehér lisztet,majd kicsivel késõbb búzacsírát és búzakorpát teszek hozzá. Rövid sütés után felöntöm vízzel és fûszerezem. A fûszereket illetõen mindig mást használok, attól függõen,hogy mihez van étvágyunk. Lehet bazsalikomos-kakukkfüves, kicsit mediterrán jelleggel, ilyenkor tálalásnál apróra vágott paradicsom kockákat szórok a tetejére.
Lehet egyszerû lestyános-petrezselymes, vagy korianderes-babéros, tényleg annyiféle, amennyit csak akarunk. Szeletelhetünk rá medvehagymát, újhagymát, uborkát, de magában is tökéletes. Sokféle fûszert és a leírásukat, hatásukat találjuk meg itt.
Általában nem kell nagy dolog egy zöld naphoz vagy egy zöld ételhez. Mi mindent a maga idejében fogyasztunk, tehát ilyenkor tavasszal nem spárgát fõzök, hanem ami éppen idény zöldségnek számít, abból dobok össze valamit. Egy fél fej káposztát kockákra vágok,kevés olíván megdinsztelem, sózom és mozsárban tört szecsuáni borssal ízesítem. Ennyi. Szinte ...