Találd ki: mi az a pikáns rudacska?
sponsored links
Már régóta cikkeznek róla, hogy augusztus elejétõl lejár a rossz minõségû virslik és párizsik kora. Ugyanis a Magyar Élelmiszerkönyvben szigorították annak definícióját, hogy mit nevezhetnek virslinek vagy párizsinak. Eddig ehhez 40 % hústartalom kellett, most viszont a termék több mint felének, 51 %-ának húsból kell állnia.
Ez elvileg a mi ? vásárlók ? érdekeit szolgálja.
Na de mindig van kiskapu!
Ugye ha egy termék több húst tartalmaz, drágább lesz. A kis hústartalmú készítményeket valószínûleg eddig sem a gazdagabb réteg vette, hanem az árérzékeny. És ott van az új receptúrával kapcsolatos macera is, mivel már az arány, más fûszerezés, esetleg más technológia kell hozzá és mivel változik a termék, lehet, hogy az addig hûséges fogyasztók elfordulnak az adott márkától a megváltozott ízvilág és állag miatt.
De a Magyar Élelmiszerkönyv nem azt mondja, hogy nem lehet 51 % alatti hústartalommal terméket piacra dobni, csak azt, hogy ezt nem nevezhetik virslinek vagy párizsinak.
És jönnek a vállalatok modern kori ?nyelvújítói? és adnak egy rettenetesen kifacsart nevet a virslinek és párizsinak látszó tárgyaknak. Szóval, kb minden marad a régiben, csak rácsodálkozhatunk a reggelink közben, hogy ez meg mi a fene?
Ifjú Kazinczyk szüleményei ilyenek lettek:
? pikáns rudacska (ez van annyira gáz, mint a Norbi rudi)
? orsli (what?)
? baromfi pálcika (csirkeropi?)
? szeletelt sonkás szelet (hogy mi?)
? baromfi húskészítmény (ó, de ínycsiklandó!)
Na de megszoktuk más a frissfölt, reggeli italt és társaikat is, sokszor észre sem vesszük a feliratot, csak miután már megvettük? Annyiban azért megnyugtató az új szabályozás, hogy ha találsz egy virsli feliratot a sok másik egyéb között, akkor azt nagyobb bizalommal megveheted
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz a Konyhalál Facebook oldalához és iratkozz fel a heti hírlevélért a blogkövetésre, ne maradj le semmirõl!