Pácolódás - minden téren
sponsored links
Nem szívesen vagyok a konyhában amióta ez a tikkasztó hõség van, mivel a lakásban 30-32 fok van anélkül is, hogy a konyhában fõznék. Inkább kint a szabadban ténykedem; bográcsozás, (kerti helyett-) erkélyes gillezések. Reggel bedobálom a húsokat a pácba vagy enyhén fûszerezem, este pedig kerülnek a grillrácsra.
Sosem készítem kétszer ugyanazt a fûszerezést, mindig alakítok rajta. Ami mindig állandó az a sok borsfajta: zöld, rózsa, kubeba, szecsuáni - ezeket mozsárban összetöröm.
Legutóbb is ezzel az alappal kezdtem, majd került bele csípõs fûszerpaprika, majd citromos sörfürdõben úsztak a csirkemellek.
A parázsra mindig dobálunk a friss fûszernövénybõl, nagyon kellemes mikor a rozmaring illat szétárad, a húsok is vesznek át belõle.
Arányokat most nehéz lenne írni. Általában, ha csak ketten vagyunk, akkor mokkáskanállal mérem a fûszerezést és mindenbõl egy, viszont ha többen akkor már teáskanál a mérce.
Ha sima olajos pácot készítek akkor borsokat és friss fûszernövényeket (rozmaring, tárkony, oregánó) aprítok össze és ebben hagyom a húsokat 1 napra pácolódni.
Köretnek mindig készítek salátát az éppen itthon lévõ zöldségekbõl. Paradicsomot, paprikát, uborkát, hagymát összevágom apró darabokra és salátaolajjal meglocsolom. A Pödör tökmagolaj és a dióolaj a nagy kedvencünk. Nem kell ezekbõl sok és nagyon különlegessé varázsolja a legegyszerûbb salátát is. Ha van itthon olajos mag, akkor ...