Meggy.....
sponsored links
A meggy õshazája észak-Indiától a Balkánig terjed, és mindenütt fellelhetõ. Errõl tanúskodik többek között az is, hogy a meggy szó az egyetlen, minden bizonnyal finnugor eredetû gyümölcsöt jelentõ szavunk, míg a többi gyümölcs neve a bolgár, a török és a szláv nyelvekbõl származtatható.
Apró méretû, kerek, édeskésen fanyar ízû gyümölcs. Színskálája a világospirostól egészen a bordóig terjed. Mély bordó színe hihetetlen értékérõl árulkodik, arról, hogy egyik leghatékonyabb antioxidánsunk. Fajtáit folyamatosan keverik. Létezik vadmeggy, spanyolmeggy, cigánymeggy, a leggyakoribb a Pándi-meggy, a Meteor korai és a Favorit.
A meggyet mindig szárával együtt vegyük. Akkor jó, ha a szemek mélyvörösek és nem túl puhák. Akárcsak a cseresznye a meggy is hamar tönkremegy szedés után. Ha megbarnult már ne fogyasszuk! A meggy, magas víztartalma miatt még hûtõszekrényben is mindössze 2-3 napig marad friss, így amilyen gyorsan csak tudjuk, fogyasszuk el. Ha mégis tovább szeretnénk tárolni, akkor tegyük el befõttként. A meggy finom magában,nyersen is, de aki nem szereti savanyúságát, még megszeretheti piskótában, süteményben, vagy befõttben. Szörpöt, lekvárt, dzsemet, illetve különbözõ süteményeket is könnyen készíthetünk belõle. Meggyes rétes receptje!
Az A és B vitamin minden fajtája megtalálható benne, ezen kívül C vitamin és szelén tartalma is említésre ...