Játékszabályok

2014-05-25

sponsored links


Kicsi fiúnk szeret nyerni, mi tagadás. Látszólag nyugodtan viseli, ha nem nyer. Csak az anyai szív tudja, hogy a szolid fújtatás az orron át micsoda feszültségeket ereget ki a kéményen, mintha csak szunnyadó vulkán szabadulna meg a mélyben tomboló forróság egy részétõl.  (feljegyzésekbõl tudjuk, hogy a felhúzott orr és fújtatás már az édesanyjánál is biztos jele volt annak, hogy valamit nem akar). Krisi olyan jelenetekkel nem szórakoztatja környezetét, mint barátja és sakkostársa, aki a sakkverseny negyedik fordulójában begyûjtötte elsõ vereségét és rettentõ sírásra ragadtatta magát. Olyakkorára, hogy amikor kiderült, hogy az én gyermekemmel sorsolták össze a mindent eldöntõ ötödik menetre, õszintén kívántam, bárcsak az enyém vesztene, hogy meg tudjon nyugodni valamennyire az a másik kisgyermek. Nehéz dolog ám veszteni ? és ezt Mama is tudja, aki, hát, hogy is mondjam, még csalásra is vetemedik a játékban a siker érdekében. Sportpszichológus mondta a rádióban, hogy az élsportoló egyik ismérve lehet, ha nem tud veszíteni. Nem is tudom, hogy elég motiváció-e az, hogy nincs más elfogadható eredmény, csak a nyereség és nincs más út, csak az elõre. A felégetett hidak stratégiája, amikor a túlerõvel és a biztos vereséggel szemben a hadvezér azt a stratégiát alkalmazza, hogy az egyetlen menekülésre szolgáló utat, a hidat felégeti, így késztetve seregét az egyetlen módra, hogy életben maradjon, azaz a gyõzelemre. Nem tudom, nem tudom, valami kis hang az sutyorogja a fülembe, hogy igenis tudni kell veszíteni, és ha valami nem megy, akkor alternatív utat, kompromisszumot találni. Kétségeim vannak afelõl, hogy a ?gyõzni akarás mindenáron? eredményesebb, mint a ?gyõzni akarás? önmagában.  Az ötödik játszmát kisfiam nyerte, mert a gyõzelemhez meleg lábra és hideg fejre van szükség.
   Persze, hogy az ember nyertest akar nevelni a gyermekébõl. Szerencsére a mienk rafináltabb annál, hogy sem a véletlenre bízza a sikert. Kitalált egy szójátékot, amelynek lényege, hogy tízbetûs szavakat kell mondani és a szabályok szerint, aki mond egy tízbetûs szót, az lehetõséget kap arra, hogy még kettõt mondjon és ez így növekszik exponenciálisan, míg csak összesen mondott már tíz darab tízbetûs szót, mert akkor nyer (ha nem tudna többet mondani, akkor kerül a következõ játékos sorra). Hamar átláttam, hogy nagyszerû, önfoglalkoztató játékot talált ki gyermekem, a folytonos nyerés bebiztosítása mellett, mert az ötletével akkor rukkolt elõ, amikor szép csendben már kellõ számú tízbetûs szót összegyûjtött. Mivel õ kezdte a játékot, gyorsan elmondta a tíz darab tízbetûs szót és már nyert is. Jipijéééé, éljen!
A mi dolgunk pedig csak annyi, hogy hátradõlünk és élvezzük a tízbetûs szavak áradatát. Ilyesféléket például: napfényhang vagy jelvényente. Ez utóbbival hetek óta próbálok értelmes mondatot alkotni. Vajon milyen felhasználási területe lehet ennek a szónak? Az biztos, hogy jelvény a siker egyik jelképe, és ez mindenképpen arra utal, hogy valaki többet is kapott belõle. Elmémbe folyton a következõ tolakszik: a katona tíz jelvényente kapcát vált. És mi az Ön mondata, Kedves Olvasó?

Csokoládés-ribizlis muffin

Az édes csokoládé és a savanyú ribizli jól kiegészítik egymást.

A muffin-készítéshez az alapreceptet használtam.
Nem tudok megbarátkozni a muffin szóval, nincs ennek valami jó magyar megfelelõje? Ha lehet kérni, mondjuk tízbetûs?
A cupcake még jobban bosszant, mármint maga a szó, mert a csinos kis kalap, amit ez a muffin kapott, igencsak kedvemre való.




Hozzávalók
 ? bögre porcukor
? bögre tej
1/3 bögre étolaj (semleges ízû)
2 bögre liszt
1 tojás
csipet só
10 dkg étcsokoládé
1 cs. sütõpor
egy marék ribizli (fagyasztott is lehet)

Díszítésnek
2 decitejszín
cukrozott kakaópor
friss gyümölcs


Az étolajat és a csokoládét összeolvasztjuk.

A tojást összekeverjük a cukorral.

Hozzáadjuk a kihûlt olvasztott csokoládét, egy csipet sót, elkeverjük.

Beleadagoljuk a tejet, ezzel is eldolgozzuk.

Hozzáadjuk a lisztet és a sütõport és rövid idõ alatt készre keverjük a tésztát.

Végül hozzáadjuk a ribizliszemeket és fakanállal belekeverjük a tésztába.

A muffin-sütõ mélyedéseibe adagoljuk, és 25-30 perc alatt 175 fokon megsütjük.

A tejszínt a cukrozott kakaóporral habbá verjük. Ezzel és a gyümölccsel díszítjük a süteményt.

Gyengém a kakaós tejszínhab (a 80-as évek gofridivatjának maradéka), de nem csak nekem, hanem életem párjának is, aki szívbõl gyûlöli a tejszínhabot és épp ezért nem is volt hajlandó elhinni, hogy ez pedig az. Õ is fújtatott az orrán át, ez a metakommunikációs jel viszont ebben a szövegkörnyezetben azt jelentette, hogy minél gyorsabban szeretne a következõ adaghoz jutni a nagyforgalmú tejszínes tálból (eposzi jelzõként pedig elnyerte a Dáthvéder nevet).

Játékszabályok a nagyobbaknál is vannak, igaz a társasjátékot, ami izgalomban tartja az ifjúságot, nem sakknak, nem focinak, nem tízbetûs-szógyûjtõnek, hanem járásnak hívják. Van, aki úgy gondolja, hogy mindenképpen járni kell valakivel. Ki is szemeli hát az ember lánya magának az egyik fiút az osztályból (azt, aki maga sem hitte volna, hogy ez vele megeshet), és sms-ben lerendezi vele, hogy mostantól együtt járnak. Az sms-csatát természetesen a barátnõk gyûrûjében végrehajtva, így téve izgalmassá a napközis délutánt.
-        Anyu, olyan izgatott vagyok! ? mondja gyermekem a reggeli készülõdés során ? Ma találkozik Tina és Dani elõször, amióta járnak!
Hm?.érdemes lenne megversenyeztetni ezt a mondatot a katonáról szólóval?.


+1 TIPP: a párválasztás egy fontos szempontja lehet, ha az illetõ, akivel sorsunkat összekötni kívánjuk, nem szereti a tejszínhabot. Így egész életünkben dupla adagra számíthatunk ebbõl a finomságból, kivéve, ha elõvigyázatlanul kakaóport is tettünk bele a felverés elõtt. És hogy mindezt honnan tudom? Annyit elárulhatok, hogy a szerelmem ezt nem sms-ben írta meg.












Folytats a blogon ... hazisarkany.blogspot.com/2014/05/jate...

sponsored links

Keres?s