Házi magnum
sponsored links
Imádom a Magnumot (ki nem??), de sajnos egyre borsosabb az ára, így gondoltam, legfõbb ideje a házi változatnak! Az utolsó lökést a GasztroShopban látott jégkrémformák adták meg, szerintem teljesen olyan alakú jégkrémeket lehet bennük gyártani, mint a Magnum. Vettem is egy nagyobb fajtát (kb. ez a Magnum-méret), és egy minit. Mindegyik forma négy darabos, jó minõségû, rugalmas szilikon, ugyanaz a Silikomart márka, amibõl bonbonformáim is vannak. (Természetesen a receptet bármilyen más jégkrémformával is el lehet készíteni, ilyenkor a fagyiszezon elején százforintos/one euro boltokban, Ikeában lehet párszáz forintért formákat kapni.)
A formám kipróbálásánál teljesen alap ízû fagyikat készítettem: egy adag fõzött vanília, illetve csokifagyit. Én a fagyikat xilittel csináltam, helyette lehet sima cukrot is használni. De micsoda jó érzés fürdõruhabarát Magnumot enni! :)
A formában kifagyasztott jégkrémeket utólag vontam be csokival. Itt mindenképpen vékony, roppanós csokiréteget szerettem volna elõállítani. Ami nem is mindig egyszerû, a fagyott jégkrémre gyorsan rá tud dermedni egy ormótlanul vastag csokiréteg. Még William Curley Couture Chocolate címû könyvében olvastam viszont egy nagyon jó trükköt jégkrémek becsokizására: az olvasztott csokoládéhoz olvasztott kakaóvajat kell keverni, ami gyönyörûen hígítja a csokit. Curley 2:1 arányban használja a csokit és a kakaóvajat, én alapból egy folyósabb, nem túl viszkózus csokoládét használtam (Lidlben kapható J.D. Gross 60%-os étcsoki, ezt használom kocka alakú vágott bonbonok bevonására is), így én ezt az arányt 3:1-re módosítottam. (Gondolom, kakaóvaj helyett lehet sima vajjal vagy étolajjal is hígítani a csokit, de a kakaóvaj az igazi! Lehet kapni pl. a Chefparade csokimûhelyében, Ázsia Bt. boltjában, Goodwillnél stb.)
Hozzávalók 4 nagy és 4 kis jégkrémhez: ...