HUMMUSZ
sponsored links
HUMMUSZ
Láttam már leírva humuszként, humusként és hummuszként is. A neve ennyiben eltérhet, de mind a csicseriborsó krémet takarja.
Én imádom a humuszt, de itt Horvátországban nem nagyon található az üzletek polcain.. Férjem még nem kóstolta, így hát elkészítettem saját kezûleg. A férjem szerencsére megszerette, így mostmár ez is rendszeres étel nálunk..
Ehetjük pitával vagy sima kenyérrel, minden verziója finom - persze a házilag elkészített, meleg kenyérrel a legjobb.. (pl. a naan is nagyon jó hozzá...)
Amit még érdemes tudni a humuszról, hogy rendkívül tápláló, elõnyös élettani hatású telítetlen zsírsavakban gazdag. Emellett sok kalciumot, magnéziumot, cinket, vasat, mangánt, rézt és E és B vitamint tartalmaz. Rosttartalma is jelentõs.
Én csak fél adagot készítettem - és fokhagyma nélkül, mert a férjem nem szereti a fokhagymát, de így is nagyon finom volt és nálunk gyorsan elfogy..
Én csak fél adagot készítettem - és fokhagyma nélkül, mert a férjem nem szereti a fokhagymát, de így is nagyon finom volt és nálunk gyorsan elfogy..
HOZZÁVALÓK
400 gramm csicseriborsó
3 gerezd fokhagyma
2 ek tahini szósz
1 citrom leve
1/2 kk õrõlt köménymag
kb. 2 ek olíva olaj
csicseriborsó fõzõleve
ELKÉSZÍTÉSE
- Elõzõ este áztassuk be a csicseriborsót, majd másnap tegyük fel sós vízbe fõzni. Közben elkészíthetjük a tahini szószunkat is.
- Amikor a csicseriborsó megfõtt, hagyjuk egy kicsit, hagy hûljön ki, majd tegyük bele a mixerbe. Tegyünk bele az összes hozzávalót a fõzõvíz kivételével és mixeljük össze. Ezután a csicseriborsó fõzõvizébõl annyit adagoljunk hozzá, hogy krémes állagú legyen..
- Olívaolajjal meglocsolva, egy kis pirospaprikával megszórva tálalhatjuk, de mi csak így simán szoktuk enni valami finom házikenyérre...:)
A Facebookon itt tudtom hozzám csatlakozni.