Fûszerkömény mizéria

2018-04-28

sponsored links

Biztosan olvastátok már, hogy ismét csattanó maszlaggal szennyezett fûszerköménytõl származó mérgezések történtek. A Nébih ugyan ismét kitette a figyelmeztetést a honlapján, de õszintén szólva, nem sokat ér.
Egyrészt, mert több tonnányi fûszer érkezik egyszerre, ami állítólag nem homogénen szennyezõdött. Vagyis visszakövethetetlen, melyik zacskóban lehet maszlag, melyikben nem, hiába ellenõrzik szúrópróba-szerûen. Másrészt annyi kézen-közön megy át a fûszer, mire a boltok polcaira ér, hogy alig lehet nyomon követni a származási helyet. Én több boltban is megnéztem, de például a Spároson csak annyi van írva: forgalmazza Interspár. A Lucculus fûszereken rajta van a forgalmazó, de a származási hely ezeken a zacskókon sincs feltüntetve. És sorolhatnám. Hiába írta ki a Nébih, hogy valószínûleg Egyiptomból érkezett a kritikus adag kömény, és hogy senki se vásároljon ellenõrizhetetlen és bizonytalan eredetû fûszert, nos, próbáld kinyomozni - garantáltan nem fog sikerülni, ha mégis, nyertél nálam egy Sherlock Holmes díjat. Szóval gyakorlatilag ezen információk használhatatlanok. 


fûszerkömény


Ismét arra jutottam, a modern ember nem képes józanul gondolkodni, mindent agyonbonyolít. Az információ elveszik a rendszer fölösleges útvesztõiben.
Egyszerûen annyit kellett volna kiírni, hogy õrölt fûszerköményt senki se használjon egy darabig. Másodszor a csattanó maszlagról elég lett volna egy fotó, mert azon tisztán látszik, mennyire más mint a köménymag. Vagyis ha valaki egész köményt vásárol, át tudja nézni, van-e benne datura mag. Ha nincs, használható. Ha van, kidobandó. És ennyi. A hatóság sem tudja nálad jobban, mi van a fûszeres üvegcsédben. Felnõtt vagy, át tudod vizsgálni, fel tudod ismerni. Ez a legbiztosabb és legegyszerûbb módszer.


csattanó maszlag


Folytats a blogon ... szellemafazekban.blogspot.com/2018/04...

sponsored links

Keres?s