Eszünk iszunk sosem böjtölünk?
sponsored links
Semmit sem végzünk olyan gyakran, mint az evést, és az ivást. Gondolunk-e arra, hogy lehetõséget adjunk emésztõrendszerünknek és szervezetünknek a regenerálódásra.?! Ha mégis eszünkbe jutna, a böjtölés amely mondhatjuk manapság kezd népszerûvé válni - különösen a léböjt, és a különbözõ tisztítókúrák.
Hogy ezt magunk fogjuk véghezvinni az a leglényegesebb. Hogy hol, milyen segítséggel ennek megválasztásához néhány gondolat.
A tisztítókúra kapcsán fontos meghatározni milyen szervek, szövetek vannak elsalakosodva, milyen az alkata az embernek és ebbõl kiindulva individuálisan állítható össze a kúra, amelynek megvannak a maga természetes következetes lépései. Mi után mi következik. Mint ahogyan az öt után következik a hat, a megfelelõ sorrend összeállításához jól kell ismerni a böjtölés szabályait, alapelveit, és ha egyéni böjtprogramot szeretnénk, minél tapasztaltabb segítséget keressünk hozzá.
Több helyen gyógyteákkal végzik a tisztítókúrát. A gyógynövényeknek nem tisztító, hanem segítõ funkciójuk van, és ha olyan egyszerû lenne, hogy csak bemegyünk a gyógyszertárba vagy a Web áruházból, megrendeljük a felsorolt gyógynövényeket, és a hónapokkal ezelõtt kipréselt 100 %-os gyümölcslevet, akkor mindenki egészséges lenne. Az, aki nem képes Önmagának és szeretteinek friss leveket készíteni és egy napos villám tisztítókúrát tart, ennek megfelelõ eredményt fog elérni. Az, aki megkíméli magát a préselés és gyümölcsfacsarás fáradalmaitól ebben is az önámítást, választja, és helyettesíti az igazi dolgokat valami hasonlóval.
Fontos, hogy a szervezet tervszerûen saját maga válassza ki a salakanyagokat, és azok természetes úton távozzanak. Szaunázással, beöntéssel, keserûsóval hozzájárulhatunk ennek minõségi javításához.
Ennek kapcsán elmondhatom egy nagy tanító tanítását a természetes gyógymódok határairól.
A fõ nehézsége minden természetes gyógymódnak abban áll, hogy az eredmény eléréséhez meghatározott idõre, és a páciens saját erõfeszítéseire van szükség.
Egy természetes növényi készítmény érezhetõ hatást egy hónap múlva, vagy még késõbb fejt ki, különösen, ha a betegség krónikus. A beteg alkatának megfelelõ életrendet van, amikor több hónapon át be kell tartani, mielõtt észrevehetõ változások jelentkeznek. Nem kell azt várnunk, hogy bármilyen alternatív módszer, vagy valamilyen gyógynövény hasznos lesz, ha mellette életünk rendetlen, ha a táplálkozásunk, munkánk, és az egész életmódunk az összes stresszeivel egyetemben antagonista (ellentétes) ezen módszerekkel.
A lágy naturopatikus módszerek, finom belsõ szinteken mûködnek, korrigálva és javítva életerõnk tulajdonságait. Ez a folyamat hasonlít a virágtermesztéshez, vagy inkább neveléshez. A természetes módszereket alkalmazó gyógyító, csak elveti a magot a földbe, és az összes többi ? a víz, napfény és a szeretet ? tõlünk kell, hogy eredjen, minekutána ez a talaj mi vagyunk saját magunk. Ha a talaj nincs kellõképpen elõkészítve, akkor még a legjobb mag sem képes gyökeret ereszteni, és termést adni.
Tehát aki komolyan a természetes módszerek felé fordul annak rendelkeznie, kell hittel, kitartással és türelemmel. Saját magán kell dolgoznia. Senki más nem tudja az életünket élni, és rajtunk kívül senki más nem tud bennünket meggyógyítani. Legyünk saját sorsunk gazdái! Viszonyuljunk tisztelettel saját életünkhöz!
A böjtöt, vagyis megtisztulást legjobb az évszakváltozáskor végezni. A tisztulást rendszeresen végezve óriási változást tapasztalhatunk gondolatainkban, érzéseinkben, és sokkal jobban fogjuk szeretni a saját életünket, és önmagunkat.
A mindennapos életünk következetes életstílusától függ az egészségünk és az életminõségünk. Nem irányíthatjuk az idõjárást és a génjenket, de az, hogy mit csinálunk minden nap, erõsítjük, vagy gyengítjük szervezetünket., azt igen. A mindennapos döntések ? mit enni, mennyit enni, hogyan reagálni más emberekre, a stresszhelyzetekre, milyen mozgást végzünk avagy semmilyent, milyen késõig maradunk fent éjszaka és azt mivel töltjük, mindezektõl függ a szellemi és fizikai állapotunk, és az egészségünk.
Hogyan is alakul ki az életstílus? Csak egyszerûen egy szokás, ami arra alapul hogyan éltek a szüleink és milyen környezetben nõttünk fel? Az ébredésünk idõpontját annak kell e meghatároznia, mikor megyünk dolgozni, a menüt és az elfogyasztott élelmiszereket pedig a szomszédos büfé vagy a házhozszállító étterem, és a reklámok? Milyen elveket érdemes követni, ha úgy dönt, megváltoztatja életmódját és egy újat, sokkal egészségesebb szokásokat alakít ki?