Csirkecomb citrommal és spárgával
sponsored links
Nem látszik ugyan teljes mértékben, mert jól titkolja, de a gyümölcsökbõl és zöldségekbõl kikövetkeztethetõ, hogy tavasz van. Kapható friss spárga, eper, rebarbara, így sok különlegesség készíthetõ, kihasználva azt a pár hetet, amíg frissen rendelkezésre állnak ezek a finomságok.
Csak azért, hogy ne mindig ugyan az a baconbe tekert spárga és spárgakrémleves készüljön ebbõl a finom zöldségbõl (mert éppen spárga van a terítéken), most egy kicsit más jellegû étel került a tányérra. Csak úgy, ahogy eszembe jutott és gondoltam, egyszerûen és gyorsan.
Hozzávalók (4 személyre):
8 db alsó/felsõ-, vagy 4 db egész csirkecomb (ízlés szerint)
2 egész citrom (esetleg lime)
1 köteg spárga (esetemben zöld)
ízlésünk szerinti hosszúkás tészta (esetemben tagliatelle)
1 evõkanál finomliszt
1 pohár tejföl (esetleg zsíros tejszín)
só, bors, cukor, tárkony, olívaolaj
víz
Elkészítése:
A csirkecombokat sózzuk, borsozzuk, meglocsolgatjuk olívaolajjal, majd egy alufóliával lefedett tepsibe rakva a sütõbe toljuk, ahol alsó-felsõ sütési módon 200 °C-on nagyjából egy óra alatt puhára sütjük. A bõrét én lehúztam, ez ízlés dolga, mint ahogyan az is, ha a hús puha, akkor levesszük-e róla az alufóliát és pirítjuk egy kicsit, hogy a felszíne ropogós legyen. Én így tettem, mert szeretem, ha jó sült.
Amíg a hús a sütõben készül, bõven van idõ elõkészülni az étel többi részére, ami nem túlzottan bonyolult. A citromokat megmossuk, héjukat lereszeljük, levüket kifacsarjuk. A spárgát blansírozzuk, a vízbe cukrot, sót és pár karika citromot rakunk. A blansírozott spárgát aztán nagyobb darabokra vágjuk, a szára végét eldobjuk (utolsó pár centi, mert nagyon fás lehet). A tejfölt (vagy tejszínt, esetleg vegyesen a kettõt) csomómentesre kavarjuk a liszttel.
A sült csirkecombokat egy megfelelõ méretû lábasba rakjuk, mehet mellé a spárga, majd felöntjük azzal a vízzel, amiben a spárgát elõfõztük. Nem kell nagyon megúsztatni, de annyit víz kerüljön rá, hogy majd kellõ szószunk legyen a végén. Felforraljuk, sûrítjük a habarással, megszórjuk tárkonnyal, beleszórjuk a citromlevet- és héjat. Csak kiforraljuk a liszt ízét és készen van, nem kell tovább fõzni.
Amíg az étel készül, a tésztát lobogó sós vízben megfõzzük.
Egy kóstolás és készen is vagyunk. Ennyi az egész.