A világ legbizarrabb kávézói
sponsored links
Az emberek többsége rendszeresen jár kávézóba. Ha kávészeretõ, akkor egyértelmû, hogy miért, de egyébként van, hogy egy munkamegbeszélés, baráti találkozó vagy éppen egy randi miatt térünk be. És persze nem mindegy, milyen a körítés a kávénk mellé, azaz hogyan néz ki a hely.
Egyre magasabb az emberek ingerküszöbe, így egyre nehezebb a kávézóknak (vagy éppen más vendéglátóhelyeknek) különlegesnek, megjegyezhetõnek vagy éppen meghökkentõnek lennie, ami visszatérésre készteti a régi vendégeket vagy bevonzza az újakat.
Ha furcsa vagy éppen bizarr kávézókban szeretnénk felhörpinteni a napi betevõnket, akkor Japánban keressük ezeket a legjobb helyen. Ott ugyanis a cosplaynek, azaz egyfajta jelmezes elõadómûvészetnek, szerepjátékoknak komoly követõ- és rajongótábora van, az utcai divatra, viseletre is hatása van. Nem csoda, hogy a kávézókba is begyûrûzik a cosplay-õrület, egyre több beöltözõs vendéglátóhely között válogathatunk.
Maid café
Itt szolgálólány ruhás személyzet várja a vendégeket, a férfiakat mesternek, a nõket pedig úrnõjüknek szólítva. A ruházatuk van, hogy a múlt századbéli szobalányok, cselédek viseletére emlékeztet köténykével, fodrokkal, harisnyával, de van, ahol a felszolgálók cica- vagy nyuszifület hordanak. Japánban több mint 200 ehhez hasonló kávézó és étterem van. A legtöbb idelátogató anime, manga vagy videójátékrajongó, az ezekben szereplõ karaktereket igyekeznek megjeleníteni a felszolgálólányok, akiknek átlagéletkora 20 év alatti, ez a szûzies, kislányos kinézet igen vonzó a vendégek számára. Érdekesség, hogy a vendégek kb harmada nõ, azaz úrnõ.
A maid foglalkozik sokkal ?behatóbban? foglalkozik a vendéggel, mint egy átlag pincér, pl. az alap, hogy õ rakja a vendég kávéjába a tejszínt és a cukrot, de van, ahol kanállal meg is eteti. Sõt, néhol fültisztítást, váll-, hát- és karmasszázst is vállalnak vagy van, aki azért fizet, hogy a maid játsszon vele videó- vagy kártyajátékokat. A maid-ek munkája a korabeli gésákéra hasonlít, fõ feladatuk a szórakoztatás.
Chubby Maid Café
Itt a kifejezetten teltebb idomú pincérlányok hozzák ki a rendelésünket, persze a szolgálólányruha itt is alapnak tekinthetõ.
Butler Café
Egyenjogúság van, a Butler Caféban a férfi pincérek komornyikruhába bújva szolgálják ki a nõket.
De van, ahol a felszolgálók tinédzser iskolásfiú jelmezben pompáznak.
Sõt, mivel a nyugati férfiak ott egzotikusnak számítanak, bizonyos kávézókban kizárólag helyes európai férfiak lesik a kívánságaikat.
Cross-dressing Maid Café
A férfi felszolgálók nõknek öltöznek ? és nem igazán lehet róluk megmondani, hogy eredetileg nem azok?
No-pan Kissa
A pincérnõk itt rövid szoknyát hordanak, ellenben alsónemût nem. A padló meg tükrös? Ha megfizetik, szívesen le is hajolnak valamiért a földre. Ezek a helyek fõleg a 80-as években voltak népszerûek, ma már csak néhányat találunk belõlük.
Nagomi kávézó
A japánok híresek az alázatos udvariasságukról. Na, ebben a kávézóban pont az ellenkezõjével lehet találkozni. A cselédruhába öltözött felszolgálók kifejezetten bunkók a vendégekkel. ?Minek jöttél ide?? ?Na, igyatok valamit, aztán húzzatok haza!? és hasonló mondatok hagyják el a szájukat. Mivel a vendégek tudják, hogy ez csak egy játék, kifejezetten élvezik ezt a fajta viselkedést.
Friendly Fire
Itt is szobalány kinézetû pincérlányokkal találkozhatunk, azonban a hely mégsem annyira cuki, ugyanis fegyverekkel van tele. A kávézó egy része üveggel van leválasztva, itt lehet a különbözõ fegyvereket és töltényeket kipróbálni és leadni egy-két ?barátságos lövést?.
Te melyikbe látogatnál el legszívesebben?
Még több japán furcsaságról, õrültségrõl itt olvashatsz.
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz a Konyhalál Facebook oldalához és iratkozz fel a heti hírlevélért a blogkövetésre, ne maradj le semmirõl!
Ez a cikkem megjelent a Kávé oldalán is.