A sikeres befõzés titkai
sponsored links
Befõzni jó. Erre az alapigazságra akkor jöttem rá, mikor életemben elõször végre nekiálltam a befõzésnek, és a spájzpolcom megpakolásának. Hogy mitõl jó?
Elõször is: mert finom. Sokkal finomabbak az így készített szörpök, befõttek, lekvárok, savanyúságok, mint a boltiak ?erre mindenki rájön, mikor nekiáll végre, és a család, baráti kör egyöntetû dicsérete általában véglegesen át is állítja az ember szokásait, abba az irányba, ahonnan már nincs visszaút a gyári cuccok felé.
Aztán egészségesebb is, mert mi (remélhetõleg) nem tömjük tele az eltett zöldségeket-gyümölcsöket tartósítószerrel, meg különbözõ adalékanyagokkal, nem is beszélve arról, hogy nem darálunk-fõzünk bele szinte mindent válogatás nélkül, ami a boltinál max. akkor van így, ha a szinte kifizethetetlen árkategóriájú, extra-hiper-szuper-prémium befõttet/lekvárt/savanyúságot vesszük meg.
Olcsóbb: évek óta nem veszek bolti lekvárt, eszméletlen pénzeket spóroltam meg így, különösen, ha az általam is ehetõnek tartott jobb minõségû lekvárok árait nézzük.
...és végül: mert befõzni nem nehéz. Igen, be kell tartani az alapvetõ szabályokat, hogy az így tartósított gyümölcseink, zöldségeink finomak legyenek, és ne romoljanak meg a kamrapolcon, de ettõl még nem bonyolult dolog befõzéssel tartósítani, csak oda kell figyelni -mint a fõzésre általában.
Persze, befõzni kissé macerás, különösen ahhoz képest, hogy a boltban leveszem a polcról, és ...