a Kuhne-féle vízgyógyászatról

2011-07-16

sponsored links

Louis Kuhne az 1800-as évek végén élt Lipcsében. A vízgyógyászat atyjának tekinthetõ, bár nem csupán a vízgyógyászattal foglalkozott, egy igazi egészségvédõnek tekinthetõ. Minden kijelentésének a természet megfigyelése szolgál alapul. 3 könyvet írt: a Gyógyító tudomány címû a legjelentõsebb, ezen kívül a Gyermeknevelés olvasható még magyarul, az Arckifejezéstan címmel írt csak németül érhetõ el.
Némely dologban 100-200 évvel megelõzte korát, de persze vannak olyan tanácsai is, amik már nehezen kivitelezhetõek ebben a modern világban. 

A Gyermekneveléssel kapcsolatban például felemeli a szavát az együttalvás mellett, mint ami a természetben is egy teljesen bevált gyakorlat. Szerinte a kisbabának a normális emésztés miatt szüksége van az anya testhõjére, így az együttalvásra. Az anyatej hiányában is elutasítja a tehéntej adását, szerinte az anyatej pótlására sokkal jobb a rizs- és a zabtej!. Érzékeny gyomrú gyerekeknél a gyümölcsök adásánál felhívja a figyelmet az éretlen gyümölcsökre, szerint sokkal könnyebben emészthetõek, mint az érett gyümölcsök. Elutasítja a finomított cukrok használatát és a húsevést. 
Nagyon sokat ír a nõi betegségekrõl, arról, hogy egy egészséges nõ teliholdkor menstruál, ha ettõl elcsúszik, a szervezet hónapokig azon igyekszik, hogy erre visszaálljon. Terhességkor a legfontosabb periódusok azok, amikor a régi rend szerint menstruáció következne. 
Legérdekesebb gondolatai a gyermekbetegségekkel kapcsolatosak. Elutasítja a védõoltásokat. Szerinte a betegség a szervezetben lévõ idegen anyagok erjedése, egy gyógyválság, amire szükség van azért, hogy az idegen anyagok távozhassanak. A legtöbb gyerekbetegség õsszel és tavasszal várható, az idõjárás változás hatására ugyanis könnyebben erjedésbe jönnek a salakanyagok. A gyerekeknél azért van több betegség, mert az õ szervezetük még képes hatékonyan reagálni, igazán megszabadulni a megterhelésektõl- nem tompultak el. Megjegyzi például, hogy a betegség kezdetén a gyerekek bõre kifeszül- ez tényleg nagyon látványos, és a láz segíti a test pólusainak megnyílását, hogy az idegen anyagok távozhassanak. Lázcsillapító módszere- az ülõfürdõ- egyébként egyedülállóan hatékony!!!!!!!!

Az Arckifejezéstan címû könyve fõleg az arc jellegzetességei alapján történõ diagnoszitzálást tesz lehetõvé. Megemlít ugyan konkrét betegségtüneteket: például a nyakon lévõ vízszintes csíkok mandulaproblémára utalnak, de lényegében 3féle megterheléstípust diagnosztizál: elülsõ/hátsó/illetve valamelyik oldali megterhelést. A különbözõ megterheléstípusok mentén elõre megjósolja a testi problémákat: például hátsó megterhelésnél gerincdeformitás, aranyér várható... Érdekes észrevétele például: az arcprofilt nézve az állkapocsvonal kérdése. Egészséges embernél ez a vonal épp a fülhöz vezet. Régóta figyelem már ezt, és elmondhatom, ez csak kevés embernél van így, többeknél ez a vonal egyáltalán nem is látható, vagy jóval a fül mögé visz. Ami már terheltséget jelez. 

Legfontosabb mûve a Gyógyító tudomány címû könyv, errõl legközelebb részletesen szeretnék írni.

Folytats a blogon ... haddegyemmeg.blogspot.com/2011/07/kuh...

sponsored links

Keres?s