Morzsaleves

2010-10-26

sponsored links

Az egyszerû rántott leves savanyú verzióját korábban már kipróbáltam, a következõ variáció nevét pedig a levesbetét adja. A Bröselsuppe (der Brösel = morzsa, prézli) a hétköznapok levese, nem kell komplex élményt várni tõle, egyszerûen azt adja vissza, amibõl készült: a liszt, a zsír, a paprika, a tojás ízét. Ezért aztán egyáltalán nem mindegy, hogy milyen minõségû alapanyagokat használunk.

 

A levesbetéthez:
 
? 100 gramm finomliszt
1 tojás
egy csipetnyi só
 
A rántott leveshez:
 
1,5 liter víz
1 evõkanál liszt
1 evõkanál zsír
1 csapott evõkanál fûszerpaprika
ha van kéznél, akkor egy evõkanál apróra vágott petrezselyemzöldje, vagy metélõhagyma
 
A levesbetéthez gyúrjunk kemény tésztát a lisztbõl, a sóból és a tojásból, majd morzsolgassunk le belõle apró darabokat. A csipegetõs mozdulat miatt magyarul csipetkének is nevezik ezt az apró szemû tésztafajtát. Tegyünk fel melegedni 1,5 liter vizet, ha felforrt, akkor sózzuk, és öntsük bele a tésztát, ami nyolc-tíz perc alatt megfõ.
 
 
Közben készítsünk világos rántást úgy, hogy serpenyõben felhevített zsírban megpirítjuk a lisztet. Ha megkapta a színét, akkor húzzuk félre és keverjük bele a fûszerpaprikát. Néhány átforgatás erejéig tegyük vissza a serpenyõt a tûzre, hogy a paprika íze felszabaduljon, de ne sokáig, mert a fûszer megkeseredhet.
Ha megfõtt a tészta, akkor tegyük bele a rántást, és keverjük csomómentesre. Érdemes a levesbõl a serpenyõbe merni egy-egy kanállal, és már ott feloldani a rántást, hogy aztán ne csomósodjon. A kész levest gazdagíthatjuk egy kis apróra vágott petrezselyemzöldjével, illetve metélõhagymával.
 
 

Megosztom Facebookon! Megosztom iWiWen! Megosztom Twitteren! Megosztom Google Buzzon! Megosztom Google Readeren! Megosztom Tumblren!


Folytats a blogon ... pekeskifli.blog.hu/2010/10/26/morzsal...

sponsored links

Keres?s