Császárzsemle

2014-01-14

sponsored links

Tulajdonképp egyszerre szerettem bele a péksütikbe és a levesekbe. Tuti nyerõ, hogy pont ebbe a kettõbe,mert remekül kiegészítik egymást. Idén valójában normális kaját még nem is nagyon fõztem,mert minden nap levest eszük. Sütök hozzá friss péksütit,ennél tutibb ebéd vagy vacsi nem is kell. Ma amint megláttam Kriszti csodaszép császárzsemléit, már nyitottam is a konyhaszekrényt és álltam is neki. Szuper lett, remek a recept, köszi Kriszti :)
Fázisfotókat nem igen szoktam készíteni, de most pár kép erejéig kivételt tettem, hiába, a pékáruk megihletnek :)
Zé szerint amúgy sokkal jobb,mint a bolti, és amondó vagyok ezen állítását alátámasztani. Ha egyszer az ember ráérez és beleszeret, nem lehet leállni.:)


Hozzávalók:
9 db kisebb zsemléhez

40 dkg liszt
7 gr szárított élesztõ
0,5 dl tej
1,5 dl langyos víz
1 tk. cukor
1 tk. só
3 dkg puha vaj / margarin




Elkészítés:

1. Az élesztõt langyos cukros tejben felfuttatjuk, egy tálba szitáljuk a lisztet a sóval. A langyos vízzel és az élesztõs tejjel összegyúrjuk, végül a puha vajat/ margarint is hozzáadjuk és alaposan kidagasztjuk, szép simára.
2. Letakarva 1 óra alatt a duplájára kelesztjük. Ha megkelt, átgyúrjuk és 9 részre osztjuk. ( Nekem 70 gr-os bucijaim lettek, ha valaki nagyobb zsemlét szeretne, csináljon 6-ot). 
3. A tésztát gömbökké gyúrjuk és az alját visszahajtogatjuk, hogy csinos formája legyen. Sütõpapírral bélelt tepsire tesszük õket és egy kanál segítségével a fenti képen látható módon 5-6 bevágást ejtünk a zsemiken. Kicsit meglisztezzük a tetejüket és 20-30 percig még kelni hagyjuk õket.
4. 180 fokra elõmelegített sütõben kb. 25 percig sütjük õket,míg szép pirosak nem lesznek.
Az alsó képen látható, hogy szép, ropogós kérge lett a zsömiknek, a belsejük pedig puha.:)







Folytats a blogon ... szofika-a-konyhaban.blogspot.com/2014...

sponsored links

Keres?s